RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Indiana DEUTSCH

mci

O przyczyny zamykania w weekendy Miejskiego Centrum Informacji oraz brak obsługi w językach obcych turystów odwiedzających Racibórz dopytywał na sesji rady miasta Robert Myśliwy. Sposób prowadzenia tego punktu przez dyrekcję Raciborskiego Centrum Kultury uważam za kompromitujący. Po co nam strategie promocji i rozwoju turystyki, skoro w tak elementarnej sprawie dajemy plamę na całego? - nie krył swojego rozgoryczenia radny z RSS Nasze Miasto.

Na pytanie: Do you speak english? większość pracowników RCK odpowie: Yes, trochę. Znajomość języka niemieckiego to zjawisko  jeszcze bardziej unikatowe. No, chyba że zadowoli nas wersja "Indiana Deutsch".

MCI to turystyczna wizytówka miasta. Większość odwiedzających ten punkt to osoby niemiecko i czeskojęzyczne. Z południowcami nie ma problemu - bracia Słowianie. Goście zza zachodniej granicy mogą być jednak rozczarowani. Jedyne, co usłyszą w sercu dawnego Ratibor, to swojsko brzmiące: Nicht verstehen!

Od początku byłem przeciwny przekazaniu punktu MCI do RCK. Zdecydowała koalicyjna większość. Kiedyś w RCI pracowało czterech pracowników. Dziś mamy tam jeden etat. W soboty i niedziele - a więc dni potencjalnie najbardziej turystycznie aktywne - w Miejskim Centrum Informacji zastaniemy zamknięte drzwi. Nic, tylko sobie pogratulować!

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl