RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Kaj ta KLIMA?

klima

Miał być Air Condition a jest podobno zwykły nawiew. Mowa o pieniądzach, jakie magistrat przekazał OSiRowi na zakup urządzeń klimatyzacyjnych do 17 pokoi hotelowych w hali sportowej przy RAFAKO.  Informacja wypłynęła na komisji gospodarki miejskiej, gdy na zapytanie Roberta Myśliwego o klimatyzację w hali OSiR wiceprezydent Krzyżek odpowiedział, że sprawa powinna być załatwiona, bo pieniądze na ten cel dyrektor Kwaśny otrzymał już dawno. Na sesji zastępca prezydenta wyjaśnił, że miała być klimatyzacja ale ostatecznie są nawiewy. Obiecał jednak do końca rzecz wyjaśnić.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu komisja rewizyjna rady miasta kontrolowała Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przy tej okazji wizytowano m.in. przyszłą "Arenę Rafako". Okazało się, że w nowo wyremontowanej hali brakuje obok innych detali - klimatyzacji - bo projektant zapomniał uwzględnić (ironizował dyrektor). W pokojach dla sportowców i gości zamontowano wyłącznie fiksy (zaszklona rama okienna bez skrzydeł), bo funkcje hotelową przewidziano w lewej części obiektu, gdzie znajduje się ściana ogniowa. W pokojach, szczególnie w okresie wakacyjnym, panuje totalna duchota. Do tego stopnia, że ostatni zagraniczni goście hotelowi wynosili łóżka z pokoju na zewnątrz, bo nie dało się w nich zasnąć. Ale co tam! Mamy przecież nową halę sportową, więc zamiast narzekać, bądźmy z niej dumni!

Jak nikt nie jest winien i nie wiadomo o co chodzi, to z całą pewnością chodzi o pieniądze. W tym przypadku publiczne pieniądze.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl