RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Galeria ZA SZAFĄ

zaszafa

Z wielką przyjemnością i dumą w głosie informujemy, że w piątek 5 lutego 2010 roku o godz. 19.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata", poprzez uroczyste przecięcie krawata, dokonało się otwarcie GALERII ZA SZAFĄ…

Może trudno w to uwierzyć, ale to jedyna w Raciborzu i dalekiej okolicy galeria, która naprawdę znajduje się… za szafą! Ten, kto nie wierzy, koniecznie musi wpaść i przekonać się osobiście!

Pierwszy wernisaż pozwolił poznać około 30 prac Anny Glorii Wacławczyk pt. "Moje Mandale". Prezentowane na obecnej wystawie prace stanowią wycinek twórczych zainteresowań autorki. W swoich obrazach wykorzystuje energię kolorów, kształtów, symboli, kamieni, run, zasady feng – shui. Wiele jej prac wykonanych na zamówienie stanowi wystrój gabinetów terapeutycznych, sklepów ezoterycznych, ośrodków wypoczynkowych. Wystawę będzie można oglądać do końca lutego.

Galeria będzie otwarta zawsze w piątki i soboty, oraz przy okazji spotkań i imprez odbywających się "za szafą". Jednak chętni, którzy zjawią się specjalnie na wystawę, będą do niej wpuszczeni codziennie w godzinach otwarcia Końca Świata (tj. od 16.00 – 24.00)

Pomysłodawcą "akcji z szafą" jest Jakub Michalak, kuratorem galerii – Dawid Wacławczyk, zaś głównym sprawczym faktu jej zaistnienia na planie fizycznym: Andrzej Śliwicki, któremu w pracach plastycznych dzielnie pomagała Aleksandra Kotala.

Mamy nadzieję, że galeria będzie służyć całemu środowisku plastycznemu i podróżniczemu Raciborza i okolic, a także studentom raciborskiej PWSZ. Zamierzamy promować w niej zarówno początkujących, jak i doświadczonych fotografików, grafików czy malarzy.

Galeria ZA SZAFĄ powstała na zrębie dawnej "Galerii na Końcu Świata", która do grudnia 2009 roku znajdowała się na I piętrze DK "Strzecha". Od 5 lutego stała się ona kolejnym artystycznym elementem działalności Przystanku Kulturalnego "Koniec Świata", usytuowanego przy ul. Karola Miarki 3a. Poza pubem i galerią, na I piętrze zostanie wkrótce otwarta końco-światowa ASP (projekt "Akcja – Sztuka - Przestrzeń").

Dawid Wacławczyk

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl