RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Fotorelacja z akcji „Solidarni z Końcem Świata”

solidarni

Minął już miesiąc od akcji "Solidarni z Końcem Świata" przeprowadzonej z inspiracji osób związanych z Naszym Miastem.Wydarzenie to było kulturalną manifestacją przedstawicieli środowiska raciborskiej kultury, przeciwko decyzji władz Raciborskiego Centrum Kultury o zamknięciu pubu Koniec Świata. Miejsca, które stało się słynną w całej Polsce mekką podróżników, artystów, animatorów kultury, naukowców, społeczników, aktywistów. Miejsca, gdzie rodziły się przyjaźnie i miłości, projekty i plany, stowarzyszenia i grupy działania. Miejsca, które stało się centrum życia kulturalnego w naszym mieście.

W ciągu miesiąca od akcji "Solidarni z Końcem Świata" władze Raciborza i Raciborskiego Centrum Kultury nie zrobiły niczego, aby nawiązać kontakt i poprawić relacje z przedstawicielami środowiska artystów i animatorów kultury, pomimo naszych prób nawiązania dialogu (m.in. za pośrednictwem interpelacji współpracujących z nami radnych).

Niezdolność Dyrektor RCK i Prezydenta Raciborza do rozwiązania konfliktu i lekceważenie setek osób, które publicznie wyraziły swój sprzeciw na stronie www.solidarnizkoncemswiata.pl , obnaża ich brak wizji rozwoju kultury w Raciborzu, a także niechęć wobec środowiska artystów i twórców kultury.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl