RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Fita na mównicy

Radny Michał Fita na sesji rady miasta nawiązał do wcześniejszych rozmów o strefie płatnego i czasowego parkowania w mieście. Odniósł się do skarg prezydenta na trudności z egzekwowaniem czasowego parkowania przy ulicy Opawskiej zwracając uwagę na kiepskie jej oznakowanie. Znaki informujące o tym, że jest to strefa ograniczonego czasowo parkowania znajdują się z jednej strony przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Drzymały, Nowa, Opawska i z drugiej tuż za rondem. Są niewielkie i giną wśród innych znaków. Na tym odcinku jest kilka przecznic, a oznakowanie nie powtarza się. Skąd ludzie mają wiedzieć, że to strefa ograniczonego czasowo parkowania? - pytał radny RSS Nasze Miasto.

W nawiązaniu do rozmów na temat dwóch dokumentów: Aktualizacja Kierunków Rozwoju Raciborza oraz Strategia Rozwoju Raciborza na lata 2006 - 2015, radny zwrócił uwagę, na fakt iż oba dokumenty powołują się na zapis o zarysie polityki kulturalnej gminy Racibórz (oznaczony sygnaturą XXXII/591/2001), do którego radny nie ma możliwości się odnieść, gdy tekst ten zwyczajnie nie istnieje. Próbowałem znaleźć na BIP-ie wspomniany dokument i nie ma go - stwierdził Fita.

(mf)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl