RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Film o Krzysztofku

krzysztofek

Pod koniec lipca ekipa filmowa pod przywództwem Kasi Gierszewskiej kroczyła łobuzerskimi śladami przedwojennego Krzysztofka, a raciborski filozof Zbyszek Wieczorek prostował, że ten Krzysztofek to żaden łobuz a filozof!Tak właśnie powstał 10-minutowy filozoficzny dokument fabularyzowany o słynnym, choć niedocenionym Raciborzaninie Krzysztofku, znanym oficjalnie jako Hugo Christoph. W rolę Krzysztofka wcielił się Piotr Dominiak, a w role przedwojennych Raciborzan - ci współcześni, z grupy Tetraedr: Kamila Besz, Jakub Gajski, Gosia Gatlik, Ola Gierszewska, Ania Jegerska, Łukasz Kowalski, Tobiasz Mayer i Magda Tabor.

Film został wyemitowany w ramach magazynu "Schlesien Journal" w TVP3 Katowice, TVP3 Opole oraz TVS.

Tych, którzy filmu nie widzieli (albo chcą przeżyć to jeszcze raz), zapraszamy w niedzielę 26 września do odwiedzin Przystanku Kulturalnego "Koniec Świata" na specjalny pokaz z udziałem twórców filmu oraz aktorów.

W programie także sceny wycięte :-)

Zaczynamy o godz. 20.00

Ps.

Film, który nakręciła Kasia, jest kolejnym efektem działań podejmowanych przez Zbyszka Wieczorka - filozofa, który od kilku lat promuje postać i działania artystyczne Krzysztofka. Dzięki jego inspiracji, w dniu 5 czerwca br. podczas Dnia Dialogu Między Historią a Współczesnością odbyła się premiera spektaklu pt. "Krzysztofek Wyzwala" w reżyserii Grażyny Tabor i aktorów teatru Tetraedr. Tego samego dnia, rzeźbiarz Paweł Stępień przebywający w Raciborzu na zaproszenie RSS Nasze Miasto - stworzył drewnianą rzeźbę Hugona Christopha. Obecnie stoi ona na Końcu Świata, lecz w najbliższej przyszłości ma stanąć na jednym z zieleńców przy ulicy Długiej.

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Super pomysł! Może jakaś youtube’owa edycja :> ?

    autor: Michał — 29 września 2010 - 17:59

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl