RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Elekcja szefa RSS Nasz Powiat

Zygmunt Kandora

Walne Zebranie Członków Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO wybrało szefa swoich struktur powiatowych. Przewodniczącym Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZ POWIAT – Oddziału RSS NaM - został Zygmunt Kandora. Zgodnie ze statutem szef RSS Nasz Powiat uzupełni skład zarządu stowarzyszenia.Zygmunt Kandora (49) jest urzędnikiem samorządowym. Pracuje w Urzędzie Gminy Rudnik. Mieszka w Grzegorzowicach. Jest trenerem Szkoły Liderów oraz królem Raciborskiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego. O swojej współpracy z RSS Nasze Miasto napisał:

Moi przodkowie mawiali: "Szkoda tracić czas z kimś, kto go nie ma aby go spędzać z tobą". Ludzie ze stowarzyszenia NaM znaleźli mnie "na końcu świata" i czas dla mnie. Mam nadzieję, że moja wiedza i umiejętności przydadzą się w działaniach na rzecz mieszkańców Raciborza i powiatu.

Urzekły mnie zapał i otwartość stowarzyszenia a także to, że jest stowarzyszeniem samorządowym. Uważam, że w samorządzie to nie poglądy polityczne powinny grać główną rolę w podejmowaniu decyzji. W lokalnym samorządzie najważniejsze jest pragnienie i umiejętności pracy z ludźmi. Wyczuwam, że NaM takie jest. A poza tym, ode mnie będzie zależeć, jakie NaM będzie. Bo to trochę jak w tym powiedzeniu:

"Zważaj na swoje myśli, gdyż przemienią się w słowa,
Zważaj na swoje słowa, gdyż przemienią się w czyny,
Zważaj na swoje czyny, gdyż przemienią się w nawyki,
Zważaj na swoje nawyki, gdyż przemienią się w twój charakter,
Zważaj na swój charakter, gdyż on będzie twoim losem."

A Racibórz to miasto z charakterem.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl