RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Ekofilozofia praktyczna L. Szczasnego

"Mądry Polak przed szkodą, czyli dbałość o przyszłą jakość życia"- to tytuł projektu realizowanego we współpracy trzech organizacji: Instytut na Rzecz Ekorozwoju, Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich, Polski Klub Ekologiczny - Okręg Mazowiecki.

Celem projektu jest wytworzenie wspólnego podejścia władz i społeczności lokalnych w zakresie zapobiegania sytuacjom kryzysowym wynikającym z coraz częściej i z coraz większą siłą występujących ekstremów pogodowych, które wiąże się z pogłębiającymi się zmianami klimatu. Zjawiska te stanowią zagrożenie nie tylko dla lokalnej gospodarki, ale również dla zdrowia i życia ludzkiego, a także lokalnej przyrody.

Spośród zgłoszeń z całej Polski wybrano 30 gmin, w których zostaną przeprowadzone stosowne sondaże, a na ich podstawie całościowy raport o przygotowaniu samorządów i społeczności lokalnych do skutków zmian klimatu.

Obok Raciborza wybrano m.in. takie miejscowości, jak Jeleśnia (Beskid Żywiecki), Pisz (Mazury), Głogówek (Opolskie), Nowa Sól (Lubuskie), Lubaczów (Podkarpackie), Krzeszowice (Małopolskie), Staszów (Świętokrzyskie), Jedwabne (Podlaskie), Trzemeszno (Wielkopolskie), Mińsk Mazowiecki (Mazowieckie), Mściwojów (Dolnośląskie).

Raciborskim koordynatorem z ramienia Raciborskiego Stowarzyszenia Kulturalnego ASK został Leszek Szczasny, z wykształcenia filozof i politolog.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl