RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

DROGI specjalnej troski

kocie łby

Niewyasfaltowane od lat ulice Żeromskiego,  Bema, Kochanowskiego czy Wandy oraz niedrożna w części ulica Lwowska wzbudziły zainteresowanie radnego Roberta Myśliwego z RSS Nasze Miasto, który na sesji dopytywał prezydenta o harmonogram remontu dróg gminnych w centrum na najbliższe lata.  Na ulicy Stefana Żeromskiego obok stadionu PWSZ straszy przechodniów, a tym bardziej kierowców, stara kostka brukowa. Na ulicy Bema przy Parku im. Miasta Roth odkąd pamiętam brakuje asfaltu, a to przecież dość reprezentacyjne miejsce. To samo  dotyczy Jana Kochanowskiego czy Wandy. Czy Państwo mają jakieś plany względem tych jakby nieco zapomnianych ulic?

Prezydent odpowiedział, że nie stać nas na wyremontowanie wszystkich dróg w mieście a wymienione przez radnego ulice jeszcze jakoś się trzymają. Poza tym nie najlepszy stan nawierzchni wymusza na kierowcach ostrożniejszą i wolniejszą jazdę.

Czy Państwo mają w planach udrożnienie na całej długości ulicy Lwowskiej - od Opawskiej po Słowackiego? - ciągnął swoją wypowiedź radny NaM. Odcinek między ogródkami działkowymi jest w porach przejściowych błotnisty, a latem wysuszona nawierzchnia generuje tumany kurzu. Droga jest na tyle szeroka, by wyasfaltować ją lub wypłytkować - z chodnikiem po jednej ze stron. Proponuję utrzymać tam po ewentualnym remoncie ruch jednokierunkowy.

Prezydent nie ustosunkował się do ostatniej propozycji radnego z RSS Nasze Miasto.


Czytaj także: "Po kocich łbach jeżdżą wolniej"

komentarze 2

»

 1. Bardzo podoba mi się argumentacja prezydenta: „nie najlepszy stan nawierzchni wymusza na kierowcach ostrożniejszą i wolniejszą jazdę”. Nic, tylko porobić więcej dziur na innych drogach lub w ogóle pozwijać asfalt a raciborskie drogi staną się najbezpieczniejsze w Polsce.

  autor: Masakra — 5 kwietnia 2011 - 07:21

 2. Z tą wolną jazdą to nie ma śmiechu. Jadąc z Wambierzyc do Polanicy po drodze dziurawej jak ser szwajcarski (ok 15 km) przewodnicy zawsze mówią, że taka droga to koncepcja sołtysa, żeby zmusić turystów do oglądania piękna ich gminy ;)

  autor: Dawid — 5 kwietnia 2011 - 21:36

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl