RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Drodzy Raciborzanie,

RM plakat

Racibórz kurczy się od dobrych kilku lat. Nie zatrzymamy tego procesu samymi remontami chodników, modernizacją rond a tym bardziej publiczną toaletą dla psów. Czas zmierzyć się z najbardziej istotnymi problemami tego miasta. Tylko nowe, dobre jakościowo miejsca pracy są w stanie zatrzymać w Raciborzu młodych ludzi. Dlatego RSS Nasze Miasto stawia na STREFĘ GOSPODARCZĄ, która przyciągnie inwestorów i zapewni raciborzanom godne miejsca pracy.

Racibórz nie posiada wyjątkowo atrakcyjnych terenów inwestycyjnych a tych, które ma nie wykorzystuje. Władze samorządowe minionych kadencji nie zadbały dostatecznie o poprawę komunikacji naszego miasta z innymi ośrodkami w regionie. Droga Pszczyna – Racibórz – Kędzierzyn może być naszym OKNEM NA ŚWIAT. To jednocześnie jedyna szansa na OBWODNICĘ dla Raciborza. Jednak w tej sprawie musimy mówić jednym głosem z naszymi sąsiadami.

Uczyńmy RACIBÓRZ ZIELONĄ PODATKOWĄ WYSPĄ. Tylko w ten sposób możemy stać się miastem konkurencyjnym i atrakcyjnym dla inwestorów.

W tegorocznych wyborach samorządowych ubiegam się o Urząd Prezydenta Raciborza. Jestem jednym z założycieli Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO. Powstało ono wiosną 2007 roku. Dziś liczy blisko sto osób. Przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjną ofertę programową i personalną. Łączymy w sobie młodość z doświadczeniem. Głosimy ideę PRZEDSIĘBIORCZEGO SAMORZĄDU. W Raciborzu mamy rodziny, tu wychowujemy swoje dzieci, tu pracujemy... Jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze miasto.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa to dziś jedyna instytucja, która zatrzymuje i ściąga do Raciborza młodych ludzi. Dlatego rozwój PWSZ uważamy za priorytetowy. Miasto znacznie bardziej niż dotychczas powinno angażować się w rozwój infrastruktury raciborskiej uczelni. Budowa nowego akademika, remont stadionu PWSZ czy system stypendiów dla najlepszych studentów to tylko niektóre z pomysłów, jakie chcielibyśmy urzeczywistnić w najbliższych latach. W zamian oczekujemy większego zaangażowania PWSZ w sprawy miasta.

W Raciborzu żyje się dobrze. Warto tu zamieszkać i spędzać wolny czas. Doceniamy wysiłki władz miasta włożone w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Ze względu na walory ekologiczne i historyczne Racibórz ma szansę stać się perłą regionu. Postawmy na promocję i rozwój bazy turystycznej. Taką możliwość może otworzyć przed NaMi mokry zbiornik Racibórz Dolny. Za kilka lat chciałbym móc zabrać swoich synów na rejs po raciborskim zalewie.

Czas PRZEWIETRZYĆ Racibórz, dodać mu barw, DOTLENIĆ miejskie instytucje. W myśl ustawy SAMORZĄD to wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Tymczasem jako radny wielokrotnie widziałem jak w praktyce słowo to zmienia swe znaczenie. Samorząd to nie prezydent, rada miasta czy urzędnicy... SAMORZĄD TO MY WSZYSCY. Dlatego RSS Nasze Miasto stawia na DIALOG, udział obywateli we władzy publicznej i konsultacje społeczne.

PRZYWRÓĆMY RACIBÓRZ JEGO MIESZKAŃCOM !!!

Robert J. Myśliwy

komentarzy 5

»

 1. No, wreszcie zaczynają się jakies konkrety. Może poza wstępniakiem pokażecie jakis szerszy program?

  autor: Grzegorz — 31 października 2010 - 09:21

 2. Pisanie nic nie da. Cza pisanie i mówienie zamienić na praktyke.

  autor: Tony — 31 października 2010 - 18:43

 3. Szanowni Czytelnicy: Prace nad programem RSS NASZE MIASTO w istocie trawały ponad rok. Nie chcieliśmy napisać go na kolanie, ani wymienić w nim dróg i chodników jakie zamierzamy wyremontować – taki program prezentuje co wybory inne ugrupowanie, którego pomysłowość na rozwój miasta kończy sie na wylewaniu asfaltu. My prosiliśmy o pomoc ekspertów w danych dziedzinach, managerów raciborskich zakładów przemysłowych i specjalistów z szeregów naszego ugrupowania – po to by słowo napisane nie było tylko spisem marzeń, ale miało pokrycie w rzeczywistości. Wiemy też jak kończy sie wypisywanie programu składającego się z marzeń nierealnych i nabieranie wyborców w butelkę – wie to prasa, obecny prezydent, wyborcy. Profesjonalne podejście do programu oznaczało, że napisanie jednego zdania wymagało nieraz kilkunastu godzin rozmów i sporów. Prace, które faktycznie zajęły NaM więcej czasu niz sądziliśmy – zostały ukończone w czwartek nad ranem. Przyznajemy, że prace sztabowe i rozmowy „polityczne” nad obsadzeniem list wyborczych stały sie priorytetowe i dociążyły nas na tyle skutecznie, że program zaprezentujemy z opóźnieniem. Teraz przechodzi on korektę pisarską, we wtorek trafia do składu graficznego. Jego publikacja i wysyłka do prasy przewidziana jest na środę 3.11. Dystrybucja wersji drukowanej – na przyszły weekend. Przepraszamy za poślizg!

  autor: DW — 1 listopada 2010 - 10:34

 4. Nie słuchajcie doradców, którzy wam mówią, że program w wyborach lokalnych nie znaczy nic. Nic nie znaczy – owszem – zbiór obietnic bez pokrycia, który czasem kandydaci nazywają programem. Później mówią, że stworzyli program, ale nikt się nim nie zachwycał. Program jaki powinien być już wiecie, dalsza kolej jest taka, że program ten trzeba opublikować w mediach na piśmie, a najlpiej – też zrobić film ze swoim programem, w którym – od Was – oczekiwać należy pokazania przede wszystkim KOMPETENCJI do przejęcia władzy. I WIEDZY. Następna rzecz – obronic program. Nie uciekać od rozmów na temat tego programu, przeciwnie – gdzie tylko można- mówić o tym, że ma się program i prezentować zawarte w nim idee.

  autor: Program program i program — 1 listopada 2010 - 16:18

 5. na ulotkach powinien być wpisany prosty link do takiego filmu.

  autor: Program program i program — 1 listopada 2010 - 16:19

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl