RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Do pracy Rodacy!

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele!

Konwencja Wyborcza to nasze wspólne ŚWIĘTO – owoc wieloletnich starań związanych najpierw z budową stowarzyszenia, promocją nowej samorządowej marki, akcjami społecznymi, działalnością publicystyczną i wreszcie konstruowaniem list wyborczych do Rady Miasta i Rady Powiatu. Dzisiejsze święto poprzedził zbiorowy kilkunastomiesięczny wysiłek wielu osób. (Najlepiej wiedzą o tym nasze rodziny).

Udało NaM się stworzyć świetną jakościowo ofertę personalną. Na naszych listach wyborczych – a jako jedyny komitet w mieście mamy je wypełnione po brzegi – są specjaliści z wielu dziedzin życia. To najpełniejsza, najlepiej wykształcona i najmłodsza lista kandydatów jaką w tych wyborach zaoferowano mieszkańcom Raciborszczyzny. Młodość nie jest tu jednak jedynie kategorią wiekową, ale przede wszystkim stanem ducha. RSS Nasze Miasto to w istocie ugrupowanie młodych ludzi: i tych, którzy wiosną tego roku złożyli egzamin dojrzałości, i tych którzy na co dzień składają go od przeszło sześćdziesięciu lat.

Gościnne NaM mury Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej były świadkami naszych pierwszych zmagań z materią samorządową, z naszą wiedzą i niewiedzą. Tu uczyliśmy się samorządności, tu uczyliśmy się gospodarki - od najlepszych – w ramach projektu Akademia Społeczno – Gospodarcza. W ten sposób powstał program wyborczy RSS Nasze Miasto, który dzisiaj został Państwu przez nasze koleżanki i naszych kolegów w części zaprezentowany. To strategia rozwoju Raciborza i Raciborszczyzny na kolejne dziesięć lat. Pisząc go myśleliśmy nie tylko o tym, co bieżące, ale przede wszystkim o tym, co spotkać może Racibórz za kilka lub kilkanaście lat.

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO nie jest jak wiele partii i komitet ów akcją wyborczą. Dla nas 21 listopada tego roku to nie egzamin końcowy. To jedynie próba semestralna. Nie mamy zamiaru gasić tu światła wraz z ogłoszeniem wyniku wyborów. RSS Nasze Miasto ma się na stałe wpisać w pejzaż raciborskiej polityki lokalnej. Za młodzi jesteśmy by myśleć o samorządowej emeryturze. Dlatego tak ważne jest byśmy byli razem w tak licznym gronie, nie tylko przed wyborami ale i po nich. Radym nie zostaje się w pojedynkę. Proszę pamiętać, że radny to depozytariusz zaufania, jakim wyborcy obdarzają całe ugrupowanie. Mandat radnego to efekt pracy wielu ludzi. Nie mamy - jak inni - pieniędzy, kosztownej kampanii, wpływowych protektorów czy znanej partyjnej marki. Mamy za to siebie, swój zapał i determinację. Jesteśmy od wielu miesięcy liderem tego wyścigu. Nie dajmy się wyprzedzić na ostatniej prostej tym, którzy uprawiają wokół wszechogarniającą propagandę sukcesu. Nie dajmy się zniechęcić, zastraszyć i zepchnąć na margines. To my jesteśmy młodzi i twórczy, dlatego nie musimy mieć żadnych kompleksów. Wykorzystajmy te ostatnie dziesięć dni kampanii wyborczej na rzetelną pracę – indywidualną i zbiorową. Nie pozwólmy by był choć jeden nasz znajomy, członek rodziny, sąsiad, który w ciągu tych dziesięciu dni nie usłyszy, że Nasze Miasto to DOBRA INWESTYCJA.

DO PRACY, RODACY – DO PRACY!

Dziękuję Państwu.

Robert Myśliwy

Zobacz relację z konwencji NaM w RTK

komentarzy 5

»

 1. Panie Robercie Myśliwy, skoro głosi Pan hasło „do pracy rodacy” to proszę dać dobry przykład i się do niej wziąć.Mam na myśli odpowiedź na pytania zadane na tej stronie przez internautę „Kiki”.Żeby ułatwić Panu zadanie zamieszczam te pytania poniżej:

  Jak wyremontujecie stadion PWSZ? z jakiego programu pozyskacie pieniądze?
  Jak zostanie z finansowana budowa akademika? jak dużego? gdzie? Jaki jest koszt takiegoż budynku?
  Co z Aquaparkiem? jak z finansować Aquapark? Pl. Długosza?
  Gdzie strefa ekonomiczna(lokalizacja)?

  Odpowiedź na te pytania,na tej stronie to Pański obowiązek i praca

  autor: nzkl — 11 listopada 2010 - 09:41

 2. Panie Myśliwy, miałeś się zabierać do pracy, a konkretne pytania od Kikiego dalej bez odpowiedzi! Nie ma to jak olewanie drugiego człowieka, totalna ignorancja i chowanie głowy w piasek przez pana, pana Wacławczyka, Dominiaka i cała resztę waszej ekipy. Dziękuję za taką władzę.

  autor: adam — 11 listopada 2010 - 21:49

 3. Firma Tobet podała nowe kursy, Myśliwy już tylko 3.15:1, przed niego wskoczył Kusy 2.75:1. I wcale się nie dziwię, że zmienili kursy, może zajrzeli na stronę NaM-u i zobaczyli jak się olewa wyborców i leniuchuje.

  autor: adam — 11 listopada 2010 - 22:16

 4. Kilka dni temu po debacie tak napisał pan Robert Myśliwy po nieobecności na debacie: „Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że moi uczniowie są przynajmniej tak samo dla mnie ważni jak moi wyborcy, więc jeżeli przez najbliższe dni nie będzie mnie w pracy to z tych samych powodów co oczywiste nie może mnie być także w miejscach publicznych. I to zarówno ze względu na niedyspozycję jak i przepisy prawa”

  Mam pytanie do pana Myśliwego:
  widzę, że był pan w środę na konwencie, czy był pan w tym dniu w szkole?
  No i jeżeli się pan odezwie na forum, to proszę przy okazji odpowiedzieć na pytania internauty Kikiego.

  Jeżeli nie będzie odpowiedzi, to niech ktoś z uczniów pana Myśliwego napisze czy w środę prowadził swoje zajęcia czy był jeszcze na zwolnieniu.

  autor: adam — 12 listopada 2010 - 12:31

 5. Pan Myśliwy w środy nie ma zajęć.

  autor: uczennica — 12 listopada 2010 - 15:32

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl