RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Dlaczego młodzież wyjeżdża?

Na ostatniej sesji Rady Miasta radny NaM Robert Myśliwy interpelował w sprawie polityki zatrudnienia magistratu. Myśliwy zapytał prezydenta o strukturę zatrudnienia w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych, w tym prowadzonych przez gminę szkołach podstawowych i gimnazjach. Radny dopytywał o odsetek pracowników z uprawnieniami emerytalnymi. Nie o to chodzi - argumentował - by od razu wykluczać z aktywności zawodowej na przykład nauczycieli emerytów, ale można osoby takie zatrudniać na umowy zlecenia przy okazji organizacji zajęć wyrównawczych, w ramach indywidualnych toków nauczania, kółek przedmiotowych lub w formie wolontariatu w świetlicach środowiskowych. Nie może być tak, że zauważamy utrwaloną już od kilku lat tendencje odpływu z Raciborza z powodu braku perspektyw na rozwój zawodowy młodych wykształconych ludzi, a pracownicy z uprawnieniami emerytalnymi zatrudniani są nawet na półtorej etatu. To dla społeczeństwa bardzo niebezpieczne zjawisko - ciągnął dalej radny NaM. Prezydent obiecał odpowiedź choć od razu zaznaczył, że miasto dba o to by aparat administracji samorządowej był młody i doświadczony.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Według radnego to nie długość oddanych ścieżek rowerowych, nowoczesny aquapark czy bogata oferta kulturalna jest w stanie zatrzymać w Raciborzu młodych ludzi, ale dobrze rozwinięty rynek pracy, dlatego powinniśmy stawiać na rozwój gospodarczy i uatrakcyjnienie naszego miasta pod kątem inwestycyjnym. Na tym tle na sesji miała miejsce polemika Myśliwego z radnym Janem Wiechą. Stąd znaczący akcent ze strony NaM na zabezpieczenie środków w budżecie w celu przygotowania dokumentacji pod tzw. obwodnicę. Między innymi poprawa dostępności komunikacyjnej Raciborza może sprawić, że stanie się on atrakcyjny dla przedsiębiorców.

Czytaj także:

Archiwum NaM:

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl