RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Dajmy zarobić nauczycielom

Na komisji oświaty, sportu, zdrowia i spraw społecznych oraz na ostatniej sesji rady miasta Dawid Wacławczyk (NaM) sprzeciwił się prezydenckiemu projektowi ustalenia górnej granicy na poziomie 2.000 zł dodatku dla nauczycieli, którzy realizują w szkołach projekty unijne. W opinii prezydenta nauczyciele powinni przede wszystkim uczyć młodzież, a nie zajmować się dodatkową działalnością. Poza tym, wyższy dodatek za pozalekcyjną działalność naruszyłby dotychczasowy system płac - twierdzi prezydent. Według radnych RSS Nasze Miasto to błędny kierunek myślenia. Osoby operatywne, które generują do budżetu miasta dodatkowe wpływy, powinny być godnie nagradzane. Jeżeli nauczyciel realizuje projekt, którego wartość wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych lub więcej, to w opinii radnych NaM 1.400 zł na rękę nie jest wygórowanym zarobkiem. Lepsi powinni zarabiać więcej. Niestety wniosek Wacławczyka, poza jednym wyjątkiem, nie znalazł zrozumienia ze strony radnych koalicji rządzącej.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl