RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Co ze starą komendą?

raciborz policja-normal

Wkrótce raciborska Policja wprowadzi się do nowej siedziby przy ulicy Bosackiej na Ostrogu. Swego czasu miasto zawarło z powiatem raciborskim dżentelmeńską umowę, na mocy której powinno niebawem otrzymać na własność w całości popolicyjną nieruchomość, a więc starą komendę przy Pl. Wolności wraz z placem parkingowym od ulicy Karola Miarki. Wedle pierwotnych planów gmina i powiat miały po połowie podzielić się wspomnianym obiektem. Jednak miasto, jako ekwiwalent połowy wartości komendy, dwa lata temu przekazało nieodpłatnie powiatowi teren przyległy do ulicy Opawskiej, by scalając z nim  nieruchomość poszpitalną przy ulicy Bema mogło podnieść atrakcyjność handlową całego kwartału wystawionego wtedy na sprzedaż. Dziś mieści się tu kompleks handlowy z tzw. „Biedronką LUX”.

Pragnę zapytać Pana Prezydenta co dalej ze starą komendą? Czy Powiat faktycznie dotrzyma wyżej opisanej umowy i jakie mamy pomysły na zagospodarowanie popolicyjnej nieruchomości?

Dnia 21 grudnia 2011 r. interpelował radny RSS Nasze Miasto - Robert Myśliwy.

Czytaj także:

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl