RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Co by tu jeszcze…

stop

Nie damy Gąsek, skąd nasz jod. Nie damy sprzedać sprawy. Próżne zakusy duchów złych (!) i próżne ich zabawy. Bronić będziemy morza wrót - Tak NaM dopomóż Bóg! Tak NaM dopomóż Bóg!

RACIBÓRZ MUSI POZOSTAĆ NAD BAŁTYKIEM!

(Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowie?! Co by tu jeszcze...)

My, obywatele Raciborza i członkowie RSS Nasze Miasto, jesteśmy najgłębiej poruszeni i zbulwersowani zapowiadaną w mediach decyzją prezydenta Mirosława Lenka o sprzedaży działki na nadmorskim klifie w Gąskach, która jest własnością Gminy Racibórz. To unikalne i bezcenne dla naszej społeczności miejsce jest dobrem absolutnym i ponadpartyjnym. Stało się własnością Raciborza staraniem samorządowców I kadencji, a później było przedmiotem zaniechań wszystkich następnych ekip. I teraz co słyszymy? W roku wyborów, Prezydent Miasta wraz z 15 (słownie: piętnastoma) facetami zamierza lekką ręką pozbyć się miejsca, o którym wiele gmin może tylko pomarzyć! Według specjalistów każde śląskie dziecko powinno być przez miesiąc nad morzem! Słyszycie!!!? Przecież Gąski to wciąż ogromna szansa na wiele inicjatyw gminnych na rzecz zdrowia, odpoczynku, tężyzny fizycznej i edukacji historycznej (tak, tak!) tysięcy naszych obywateli. Trzeba do tego wyłącznie chęci, pomysłu, kompetencji i środków, które na cele strategiczne powinny się znajdować. Przede wszystkim trzeba myślowo wyjść poza własne opłotki, poza Kołłątaja, Ogrodową, Wiejską...

Bezmyślność i przerażająca abnegacja, płynąca z tych zamiarów, musi się spotkać ze społeczną odmową Raciborzan. Sygnały sprzeciwu słychać już w necie, są one mało parlamentarne, ale są miarą powszechnego oburzenia.

Działka w Gąskach powinna się stać tematem wręcz referendum gminnego, o ile pomysł POZBYCIA SIĘ DOBRA WSPÓLNEGO nie wywietrzeje z lekkomyślnych głów. NaM mówi zdecydowane NIE bezkarnym i nierozsądnym krokom podejmowanym w myśl zasady "po nas choćby i potop"!

Wzywamy wszystkich Raciborzan dobrej woli o składanie protestu we wszystkich dostępnych formach przeciw SPRZEDAŻY GĄSEK! Gąski chociaż zapomniane wciąż są nasze, wspólne! Rada Gminy jest mandatariuszem społeczeństwa, ale nie wolno jej wszystkiego!

Mówimy NIE takiej wizji samorządności, według której zamiast kreacji i starań o dobro wspólne powstają prywatne latyfundia, czytaj: rezydencje nad Bałtykiem. Obojętnie, czy z Koszalina czy z Raciborza!!!

RSS Nasze Miasto

* Dziennik Zachodni - Racibórz sprzedaje działkę nad morzem

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl