RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

„Budują w pocie czoła, a nam się krzywią koła”

blogowe (2)aaRaciborska Inicjatywa Rowerowa SOFT CITY zaprasza na 5-tą Rowerową Masę Krytyczną. Wystartujemy w niedzielę 5 czerwca o godzinie 15.00, tym razem spod pomnika Arki Bożka na ul.Opawskiej, gdyż dotychczasowy punkt startowy, czyli Plac Konstytucji jest miejscem prac budowlanych. Skończymy przejazd korowodu jak zawsze na Rynku. Tam właśnie rozpocznie się potem, będąca urozmaiceniem masy, rowerowa gra miejska, czyli tzw. alleycat. Przejedziemy przez całe miasto, inną niż tradycyjnie trasą, pod hasłem: „Budują w pocie czoła – a nam się krzywią koła”. Cała akcja bowiem oprócz integracji środowiska ma także na celu uczulenie władz samorządowych na budowanie takich ścieżek rowerowych, które faktycznie służyć będą rowerzystom – nie chcemy tolerować przypadkowych i felernych rozwiązań finansowanych z naszych podatków. Osoby chętne do pomocy przy akcji ulotkowej (np.koordynatorzy szkolni czy zakładowi) i przy innych drobnych kwestiach technicznych, prosimy o kontakt mailowy: rac.rower@wp.pl. Zapraszamy jednak na rowery nie tylko 5 czerwca. Mamy na FB swój fanpage – wszystkich korzystających z Facebooka zachęcamy do przyłączenia się: http://www.facebook.com/pages/Rowerowy-Raciborz/100538603363844 Ma to być odpowiadające dynamizmowi współczesnych przemian, bardziej komunikatywne i otwarte uzupełnienie strony www.rowerowyraciborz.blogspot.com , która działa od 2 lat, i na bieżąco informuje o sprawach rowerowych w mieście. Z siodełka pozdrawiają wiosennie: Piotr Dominiak, Mirosław Jarmuła, Dariusz Niestrój, Grzegorz Pinior, Leszek Szczasny, Iwona Świtała, Paweł Żołciński.

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl