RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Bolesne dojrzewanie Mirosława Lenka

logo-ksse

Jak donoszą lokalne media w artykule pt. Specjalna strefa w Raciborzu prezydent Lenk wreszcie dojrzał do decyzji w sprawie podjęcia starań, by utworzyć w naszym mieście strefę gospodarczą, a ściślej mówiąc by włączyć Racibórz do już istniejącej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jednak w przeciwieństwie do Adriana Mola dłuuugie dojrzewanie naszego prezydenta okazuje się być bolesne nie tyle dla niego samego, lecz dla nas wszystkich - dla raciborzan.

O strefę ekonomiczną RSS Nasze Miasto apelowało już parę lat temu. Na nasze zaproszenie w ramach projektu pod nazwą Akademia Społeczno - Gospodarcza w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu gościł swego czasu prezes Piotr Wojaczek, lecz prezydent nie przyszedł, tłumacząc mediom, że nie bywa na spotkaniach organizowanych przez "nieprzychylną mu opozycję". Twierdził, że o strefie należałoby ewentualnie myśleć, gdyby znalazł się konkretny inwestor. Poza tym wiceprezydent Krzyżek utrzymywał, że w Raciborzu mamy "higieniczne bezrobocie", więc strefa jest nam niepotrzebna. Panowie włodarze wykpiwali publicznie postulat NaM'u, twierdząc, że tego typu rozwiązania już dawno "wyszły z mody". Racibórz nie ma terenów nadających się  do włączenia w obszar strefy - przekonywali - argumentując jednocześnie, że wydzielanie specjalnej strefy jest bezcelowe, gdyż całe miasto powinno być jedną wielką przestrzenią przyjazną inwestorom, dlatego UM rzekomo wprowadza atrakcyjne ulgi dla przedsiębiorców. Żaden z rajców nie przyjął wtedy zaproszenia na spotkanie z Wojaczkiem, bo taka była dyrektywa przewodniczącego Wojnara.

Tak było jeszcze dwa lata temu. A tymczasem mamy AD 2011 i nagle okazuje się, że są tereny w mieście (na początek 15 hektarów), dla których włączenie do podstrefy to szansa na zagospodarowanie a dla Raciborza perspektywa rozwoju.

No cóż, lepiej późno niż wcale, lecz smutne jest to, że ekipa rządząca na czele z prezydentem Lenkiem, mając wieloletni staż w najwyższych segmentach władzy, do sprawdzonych i potrzebnych rozwiązań dojrzewa z takim poślizgiem. Tymczasem lokalne media nie po raz pierwszy zresztą odtrąbią sukces tym, którzy współwinni są wszelkich zapóźnień w tym mieście.

Czytaj także:

komentarzy 6

»

 1. Jak opozycja zgłasza pewne rozwiązania to „opowiadają pierdoły”, ale jak miłościwie nam panujący pierdnie publicznie o tym samym to wszyscy delektują się zapachem. Jakby na to nie patrzeć to sukces NaM, ale też wspólna przegrana raciborzan, że strefa choć mogła, nie powstała parę lat temu.

  autor: Adi M. — 6 lutego 2011 - 10:32

 2. Do strefy należy włączyć m.in. teren po byłej cukrowni proponując takie rozwiązanie właścicielowi.

  autor: NaM — 6 lutego 2011 - 10:55

 3. To, że prezydent późno dojrzewa można poznać nawet po jego mutacyjnym głosie ;-)

  autor: laryngolog — 7 lutego 2011 - 17:24

 4. Okazuje się, że oprócz wielu „wspaniałych cech”, cudowne dzieci Ojca Wszystkich Raciborzan, wyróżniają się jeszcze jedną – dojrzewają przekraczając 50-tkę. To i tak sukces!

  autor: Leszek Wyka — 8 lutego 2011 - 23:05

 5. […] Bolesne dojrzewanie Mirosława Lenka  poleć stronę […]

  autor: Do STREFY okrężną drogą | RSS Nasze Miasto Racibórz — 4 marca 2011 - 17:32

 6. http://www.nowiny.pl/72037-wniosek-na-strefe-ekonomiczna-wysla-w-maju.html

  autor: Chcieli "dobrze" a wyjdzie jak zawsze — 16 marca 2011 - 15:42

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl