RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Boiska potrzebne od zaraz

orlik

Na czerwcowej sesji rady miasta Robert Myśliwy interpelował w sprawie prezydenckiego planu remontu boisk szkolnych. Po udanych - zdaniem radnego - w ostatnich latach inwestycjach w Orliki, nadszedł czas na kolejne przebudowy. O przewidywany harmonogram prac w bieżącej kadencji na oświatowych obiektach sportowych wypytywał reprezentant RSS Nasze Miasto. W centrum Raciborza na remont czekają boiska w Gimnazjum Nr 1 na ulicy Kasprowicza oraz Szkołach Podstawowych Nr 4 i 13. Dziś standard tych obiektów daleki jest od europejskiego.

Zdaniem radnego należy jak najszybciej zerwać ze spuścizną PRL i doprowadzić wskazane obiekty do stanu używalności. Nie chodzi wyłącznie o fakt, że nauczyciele wychowania fizycznego z jednej szkoły zazdroszczą warunków pracy swoim kolegom z innych placówek, ale chodzi o dobro dzieci. Należy wyrównywać szanse uczniów uczęszczających do różnych szkół w zakresie dostępności do nowoczesnych obiektów sportowych - argumentował na sesji.

Prezydent na już zadeklarował sporządzenie dokumentacji budowy Orlika przy Gimnazjum Nr 1. Inwestycja ma być sfinalizowana w przyszłym roku. W kolejnych latach szansę na nowe boiska ma SP 4 i 13. Nie będą to już jednak Orliki. Radny obiecał trzymać prezydenta za słowo.

Czytaj także:

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl