RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

BLUES na prowincji

Podczas ostatniej sesji rady miasta Michał Fita wypytywał prezydenta o koszty Festiwalu MOTYWY BLUESA, który odbył się w Raciborzu w dniach 19 - 21 maja br. Szczególnie zainteresował radnego RSS Nasze Miasto finansowy wkład własny gminy w organizację tego ambitnego przedsięwzięcia. Rajca pytał jaka część kosztów została przeznaczona na promocję, a także czy festiwalowe billboardy znajdowały się tylko na terenie powiatu raciborskiego (m.in. w miejscowościach wiejskich takich jak Nędza i Rudy), czy może pojawiły się także w większych sąsiednich ośrodkach miejskich, np. w Rybniku, Gliwicach czy Kędzierzynie - Koźlu, gdzie liczba fanów muzyki bluesowej jest statystycznie dużo większa, niż w małych prowincjonalnych miejscowościach.

Fita w swoim wystąpieniu wyraźnie podkreślił, że jego zdaniem impreza bluesowa jest ważną z punktu widzenia strategii rozwoju turystyki w Raciborzu. Rajca zwrócił jednocześnie uwagę prezydentowi, że mimo sporych nakładów na promocję – jak się okazało, ograniczoną wyłącznie do Raciborza – festiwal przyciągnął zaledwie garstkę odbiorców.

(mf)

komentarze 3

»

 1. Przede wszystkim, żeby wypowiadać się na temat festiwalu trzeba na nim być, niestety nie widziałem Michała ani w Rafako ani na Rynku. Smutno !!!!
  Skąd przekonanie, że Racibórz to prowincja ?

  autor: Marek Wojtowicz — 6 czerwca 2011 - 18:15

 2. To nie przekonanie – to wiedza. Wystarczy spojrzeć na mapę.

  autor: Panie Marku — 7 czerwca 2011 - 21:36

 3. Radny Fita jest „bezradny” , bo nawet nie wie kiedy odbył się festiwal, podaje błędną datę(patrz powyżej). Chciałem zwrócić uwagę, że festiwal odbył się w dniach 19-21 maja. MIchał nie był na festiwalu, dlatego nie wie kiedy się odbył, tym razem to już nie jest smutno, to wstyd.

  autor: Marek Wojtowicz — 20 czerwca 2011 - 15:59

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl