RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

BIP i struktura zatrudnienia przedmiotem interpelacji

Na ostatnie sesji Rady Powiatu Raciborskiego radny Leszek Wyka w imieniu RSS Nasze Miasto interpelował w sprawie jakości informacji na temat radnych, które umieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej. Apelował by poprawić kontakt mieszkańców Ziemi Raciborskiej z ich reprezentantami we władzy publicznej poprzez m.in. uzupełnienie BIP o dossier, fotografię, adres mail i numer telefonu radnego.

Radny reprezentuje nie tylko swoich wyborców ale całą gminną czy powiatową społeczność. Często zdarza się, że po czteroletniej kadencji mieszkańcy miasta lub powiatu nawet nie potrafią z imienia i nazwiska wymienić swoich reprezentantów. Wyborcy powinni mieć na co dzień możliwość bezpośredniego kontaktu z radnym - nie tylko z tym, którego sami wybrali. Wyborca ma prawo wiedzieć kto go reprezentuje w radzie. W materiałach wyborczych kandydaci bez zobowiązań często wypisują różne rzeczy na swój temat. Informacja na BIP dotycząca wykształcenia czy doświadczeń zawodowych radnego jest bardziej zobowiązująca, dlatego jako RSS Nasze Miasto apelujemy by władza publiczna znacznie bardziej niż dotychczas otworzyła się na obywatela. Apelujemy o większą przejrzystość życia publicznego. W najbliższym czasie NaM złoży trzy projekty uchwał dotyczące tego obszaru funkcjonowania samorządu.

-------------------------------------

W dobie kryzysu gospodarczego RSS Nasze Miasto proponuje poważniejsze podejście do racjonalizacji zatrudnienia w jednostka samorządu terytorialnego, dlatego radny Wyka zapytywał także o strukturę wiekową pracowników starostwa i  jednostek podległych. RSS Nasze Miasto interesuje ilu urzędników osiągnęło już uprawnienia emerytalne? Być może tu powinniśmy szukać oszczędności. Poza tym odmłodzenie  kadr to szansa na rozwój i nową jakość w samorządzie.

-------------------------------------

Radni RSS Nasze Miasto na najbliższej sesji Rady Miasta tym razem pod adresem prezydenta powtórzą ww. propozycje i zapytania.

Więcej czytaj m.in. na: www.raciborz.com.pl

Liczba komentarzy: 1

»

  1. Jak się okazuje emeryci Szydłowski i Stefaniak są nie do zastąpienia. A skąd pan to może wiedzieć panie starosto? Może by ogłosić konkurs jak przystoi w prawie i dopiero wtedy wypowiadać się czy są kandydaci, którzy mogą ich zastąpić czy ich nie ma. Oto cały układ raciborski.

    autor: anty-starosta — 30 grudnia 2010 - 11:14

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl