RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Bezpieczeństwo na jarmarku

Gratuluję Panu Prezydentowi i nam wszystkim udanego tegorocznego jarmarku świątecznego. Jak nieco na wyrost donosiła prasa lokalna, nie odbiegał od tradycyjnego kiermaszu wiedeńskiego. Ja chciałbym jednak do tej czary słodyczy dolać nieco dziegciu. W niedzielne popołudnie byłem świadkiem zdarzenia, które mogło się skończyć tragicznie. Piękna zabytkowa karuzela, jedna z dwóch kręcących się w tym czasie na Rynku, nie spełniała podstawowych standardów bezpieczeństwa. Nie została ogrodzona odpowiednim zabezpieczeniem a kręcące się bezwładnie ciężkie drewniane gondole zawieszone na linach zagrażały bezpośrednio przechodniom. Osobiście widziałem, jak przechodzący chłopiec został uderzony w głowę i przewrócony przez kręcący się element. Tylko grube zimowe ubranie prawdopodobnie uchroniło go przed kalectwem.

W związku z tym chciałbym zapytać Pana Prezydenta o gospodarza jarmarku bożonarodzeniowego. Czy wyznaczono osobę odpowiedzialną i bezpośrednio nadzorującą to przedsięwzięcie? Kto zadbał o bezpieczeństwo uczestników? Do kogo w sytuacji, w której straż miejska w niedzielę nie pracuje, należało zgłosić opisane zdarzenie? Czy jarmark był ubezpieczony? Czy straż pożarna konsultowała rozmieszczenie straganów i drogi ewakuacyjne – jak się wydaje nierzadko zastawiane towarem przez sprzedających?

Dnia 21 grudnia 2011 r. interpelował radny RSS Nasze Miasto – Robert Myśliwy.

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl