RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

W czerwcu BBB

bbb

Big Brother na Browarnej lub Big Brother nad Brooklynem to sugerowane, nieco żartobliwe rozwinięcia tytułowego skrótu. Najważniejsza jest  jednak deklaracja prezydenta Mirosława Lenka złożona na ostatniej sesji radnemu Robertowi Myśliwemu z RSS Nasze Miasto, że do końca czerwca bieżącego roku zamierza załatwić zaległą sprawę uruchomienia kolejnych punktów monitoringu w centrum Raciborza.

Kilka tygodni temu na komisji gospodarki miejskiej radny Robert Myśliwy dopytywał prezydenta o możliwość poszerzenia systemu monitorowania miasta. Okazało się, że "stać" nas tylko na dodatkowych pięć kamer. I nie chodzi wcale o finanse ale przepustowość systemu. Gdy na kolejnym posiedzeniu komisji jeden z radnych koalicji rządzącej ujął się za mieszkańcami nowo wybudowanego budynku usługowo - mieszkalnego na ulicy Browarnej w związku z notorycznym zakłócaniem ciszy nocnej przez rozbawioną klientelę znajdującego się tam lokalu, wtedy prezydent obiecał, że przeniesie w to miejsce jedną z istniejących już w Raciborzu kamer. Drugą roszadę lokalizacyjną przewidywał pomiędzy Placem Wolności, a ulicą Londzina. Minęły dwa miesiące i cisza. Nowych kamer jak nie było, tak nie ma. Mieszkańcy centrum niepokoją się, bo w związku z wiosennym ociepleniem klimatu ludzie chętniej wychodzą z lokalnej tancbudy na zewnątrz, by puścić dymka. Przy tej okazji toczą się poważne debaty, a ich uczestnicy nie przebierają w słowach i nie dbają o spokojny sen sąsiadów. Policja i straż miejska rozkładają ręce. Dlatego na ostatniej sesji rady miasta radny Robert Myśliwy poprosił prezydenta o konkretną deklarację w sprawie terminu realizacji zapowiedzianej inwestycji. Prezydent potwierdził, że czeka na korektę wstępnej oferty złożonej przez lokalny podmiot gospodarczy a sprawę zamierza sfinalizować do wakacji. Trzymamy za słowo!

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl