RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Arkadiusz Skowron kandydatem NaM do Sejmiku

Arkadiusz Skowron

RSS Nasze Miasto w tegorocznych wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego postanowiło poprzeć Arkadiusza Skowrona. To właściwa osoba na właściwym miejscu. Z Arkadiuszem Skowronem członkowie NaM znają się i współpracują od wielu lat. To człowiek młody, wykształcony, kompetentny, o otwartym umyśle i sercu.  Świetny adwokat naszych lokalnych i regionalnych interesów. W jego programie wyborczym, obok spraw którymi zajmuje się od lat i na co dzień, a które dotyczą sportu, rekreacji, problemów organizacji trzeciego sektora, znajdziemy także rzeczy, które z punktu widzenia interesów Ziemi Raciborskiej nazwać należy priorytetowymi: droga Pszczyna - Racibórz  (w tym tzw. obwodnica miejska), mokry zbiornik Racibórz Dolny, Kanał Odra - Dunaj - Łaba z centrum logistycznym w Gorzyczkach i portem w Raciborzu. Arkadiusz Skowron jest człowiekiem, który w swojej pracy kieruje się maksymą: myśl globalnie - działaj lokalnie. Głos oddany na Arkadiusza Skowrona to dobra inwestycja.


Imię

Arkadiusz

Nazwisko

Skowron

Wiek

44 lat

Miejsce urodzenia

Dobra

Miejsce zamieszkania

Rydułtowy

Wykształcenie

wyższe

Wykonywany zawód

Pracownik samorządowy – Dyrektor Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido w Rybniku

Rodzina

żonaty, żona Joanna, syn Cezary – 15 lat

Hobby, sposób na spędzanie wolnego czasu

polityka społeczna, a wspólnie z rodziną: turystyka, sport - szczególnie piłka ręczna i siatkówka, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Pełnione do tej pory funkcje publiczne

i społeczne

Radny Miasta Rydułtowy w latach 2002 – 2006

Koordynator programu ogólnopolskiego Działaj Lokalnie w latach 2006-2009 oraz kilku projektów finansowanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach działalności w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Rybnik i Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego

Moje największe sukcesy

Koordynator wytyczania i budowy szlaków rowerowych w Rybniku i Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego w latach 1998 - 2002

Założenie klubu sportowego RMKS Rybnik w 1992 r. oraz stowarzyszenia Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Rybnik w 2003 r.

Powołanie do życia federacji stowarzyszeń pn: Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego w Rybniku (FOPSZ) w 2007 r.

Działalność społeczna

Obecnie jestem członkiem zarządu w trzech organizacjach tj. RMKS Rybnik, Stowarzyszenia Moje Miasto w Rydułtowach oraz federacji FOPSZ. Działam aktywnie na zasadzie realizacji projektów w CRIS Rybnik oraz Stowarzyszeniu Współpracy Międzynarodowej RYBNIK-EUROPA. Ponadto jestem członkiem Rady Sportu przy Prezydencie Rybnika, a także Rady ds. Pożytku Publicznego Miasta Rybnika.

Od trzech lat działam w Platformie Obywatelskiej w Wodzisławiu Śl., a do marca bieżącego roku zostałem wybrany na Przewodniczącego Powiatu Wodzisławskiego.

Cechy charakteru


Otwarty na ludzi, pracowity i obowiązkowy, mam umiejętność wyznaczania sobie długofalowych celów i konsekwentne ich realizowanie, kreatywny z umiejętnością przekuwania teorii w praktykę.

Kontakt mailowy

biuro@arkadiuszskowron.pl

komentarze 2

»

 1. Arkadiusza Skowrona znam od kilku dobrych lat. To on pomagał nam zakładać w Raciborzu Forum Organizacji Pozarządowych i prowadził pierwsze szkolenia z programu Działaj Lokalnie (z którego skorzystało sporo projektów z tereny naszego powiatu raciborskiego). To najbardziej kompetentny ze znanych mi działaczy pozarządowych i polityków. Przy czym dla Arka to polityka jest narzędziem załatwiania spraw III sektora, a nie odwrotnie. Nie przestał zajmowac sie trzecim sektorem, kiedy został radnym, czy członkiem PO, a wręcz odwrotnie. To człowiek konkretny, fachowiec i praktyk. Człowiek – instytucja. Kiedy zwrócił sie do RSS Nasze Miasto z prośbą o poparcie – nie miałem cienia wątpliwości, że jest osobą, która na to zasługuje. Mój głos stawiam na niego! Wszystkich, którzy kompetencje, doświadczenie i skuteczność stawiają na pierwszym miejscu – zachęcam do tego samego!

  autor: Dawid Wacławczyk — 13 października 2010 - 19:16

 2. Popierając Skowrona z Platformy Obywatelskiej NaM pokazuje, że nie o to chodzi, że PO jest do d..y ale, że jej lokalni „liderzy” nie są dla NaM partnerami. Jednocześnie Myśliwy z ekipą udowadniają, że potrafią dogadywać się z działaczami partii rządzącej poza powiatem raciborskim. To dobry prognostyk.

  autor: SAM — 14 października 2010 - 00:37

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl