RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Kontrola drogowa

fotoradar

Mieszkańcy ulicy Kozielskiej w Raciborzu cierpią z powodu wysokiego natężenia ruchu drogowego, a szczególnie ruchu pojazdów ciężarowych. O ile dla wszystkich jest zrozumiałe to, że trudno obecnie ten ruch ograniczyć w tym miejscu, to niezrozumiała jest już sytuacja, że na drodze tej kierowcy bardzo często nie stosują się do przepisów. Szczególny niepokój budzi to u rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkola nr 3 w Raciborzu, ale także do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.


----------------------------------------------------------------------------

Racibórz, dnia 22 czerwca 2011 r.

Prezydent Miasta Racibórz

I n t e r p e l a c j a

Panie Prezydencie,

mieszkańcy ulicy Kozielskiej w Raciborzu cierpią z powodu wysokiego natężenia ruchu drogowego, a szczególnie ruchu pojazdów ciężarowych. O ile dla wszystkich jest zrozumiałe to, że trudno obecnie ten ruch ograniczyć w tym miejscu, to niezrozumiała jest już sytuacja, że na drodze tej kierowcy bardzo często nie stosują się do przepisów.

Szczególny niepokój budzi to u rodziców dzieci, które uczęszczają do przedszkola nr 3 w Raciborzu, ale także do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.

Proponuję, aby Miasto zwróciło się pisemnie do GDDKiA z wnioskiem o zainstalowanie na tej drodze fotoradaru lub innych narzędzi, które pozwoliłyby ograniczyć tam niebezpieczny ruch pojazdów, poruszających się z nadmierną prędkością.

Piotr Dominiak

Radny Rady Miasta Racibórz

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl