RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

BIP prawdę ci powie

piotrd

Przed jesiennymi wyborami samorządowymi prezydent Lenk publicznie deklarował wolę stawiania na ludzi młodych. Tymczasem na stolcu dyrektora RCK od blisko 3 lat zasiada emeryt z rybnickiego importu. Gdyby to jeszcze była osoba o szczególnych predyspozycjach do piastowania ww. funkcji, nie byłoby w tym nic bulwersującego. Oburza jednak fakt, że poza wysoką pensją, dyrektor miejskiej placówki pobiera także niemałą emeryturę. Uzasadnione zatem pozostaje pytanie o wiarygodność prezydenta i politykę gminy wobec zjawiska emigracji młodego pokolenia raciborzan.


----------------------------------------------------------------------------------------------

Racibórz, dnia 22 czerwca 2011 r.

Prezydent Miasta Racibórz

I n t e r p e l a c j a

Panie Prezydencie,

tuż przed wyborami w jednej z wypowiedzi udzielonej raciborskiemu medium powiedział Pan, że stawia Pan na ludzi młodych. Również jeden z Pana materiałów reklamowych zawierał podobne hasło. Mam pytanie, czy nadal podtrzymuje Pan swoją deklarację w tym zakresie i czy rzeczywiście stawia Pan na ludzi młodych w Raciborzu?

Moje pytanie jest związane z faktem, że jeden z dyrektorów placówki organizacyjnej Miasta Racibórz w oświadczeniu majątkowym za 2010 r. wykazał, że osiągnął dochód z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 68 565,66 zł, a także pobrał świadczenia emerytalne w wysokości 43 202,55 zł.

Ponadto czy nadal podtrzymuje Pan swoje stanowisko z początku obecnej kadencji Rady Miasta, gdzie w odpowiedzi na pytanie radnego Roberta Myśliwego o to, czy miasto zatrudnia osoby uprawnione do świadczeń emerytalnych, powiedział Pan, że Miasto takich osób nie zatrudnia?

Proszę odpowiedzieć, czy Pana zdaniem zatrudnianie osoby na dobrze – jak na raciborskie warunki – płatnym stanowisku, która jednocześnie pobiera wysoką – jak na polskie warunki – emeryturę, jest stawianiem na ludzi młodych?

Piotr Dominiak

(rm)

komentarze 4

»

 1. A gdzie wykazana pensja z PWSZ?

  autor: ? — 23 czerwca 2011 - 19:27

 2. Ponad sto dziesięć tysięcy złotych rocznie z publicznych pieniędzy. Ładne stawianie na młodych.

  autor: O k....! — 23 czerwca 2011 - 19:36

 3. Ja bym od Janiny W. kupił to mieszkanie 78m2 za te 120 000 zł ;)

  autor: król nieruchomości — 23 czerwca 2011 - 21:48

 4. Zgadzam się w całości z Panem Piotrem. Zarówno postawa Pana Prezydenta jak i pseudo-działalność Pani Dyrektor to jedna wielka granda. Przepraszam, za tak kontrowersyjną opinię, jednak inaczej nie potrafię tego opisać.

  autor: Rzeszutko — 26 września 2011 - 16:28

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

 • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
 • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
 • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
 • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
 • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl