RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Informacje (nie) dla przedsiębiorców…

Dawid Waclawczyk

O organizację otwartego spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z branży budowlanej z inwestorem, który będzie odpowiedzialny za budowę zbiornika Racibórz Dolny – zaapelował do prezydenta radny RSS Nasze Miasto – Dawid Wacławczyk.

Intencją organizacji w/w spotkania miało być przedstawienie raciborskim przedsiębiorcom zakresu robót, jakie będą wykonywane, uświadomienie im tego, w jakim zakresie i w jakim trybie będą mogły starać się o zlecenia, jaki zakres prac leży w zasięgu ich możliwości logistycznych i technicznych, oraz ogólna szeroka informacja na temat mającej się wkrótce rozpocząć pod Raciborzem inwestycji o potężnej wartości ok. 1 mld 300 mln zł.

Profesjonalna informacja z pierwszego źródła z pewnością umożliwiłaby im jak najlepsze przygotowanie do uczestnictwa w przyszłym „wyścigu” o potencjalne zlecenia, chociażby poprzez zdobycie wiedzy, która miałaby wpływ na przyjęcie odpowiedniej polityki inwestycyjnej wewnątrz przedsiębiorstw zainteresowanych wykonywaniem części robót budowlanych, hydrologicznych, estetycznych etc. (np. zakup maszyn pod przyszłe prace i pod wymogi, jakie staną przed podwykonawcami).

Ku zaskoczeniu naszego radnego, obaj prezydenci – Mirosław Lenk i Wojciech Krzyżek – zgodnie odparli, że takiego spotkania nie zorganizują, ze względu na… obawy o możliwość bycia posądzonym o lobbing i działanie na granicy prawa! Mimo próśb naszego radnego nie poproszą też inwestora o organizację informacyjnej konferencji prasowej, która byłaby jedną z procedur przetargowych…

Wygląda na to, że pozostaniemy niedoinformowani, a losy toczącej się pod Raciborzem inwestycji będziemy śledzić w ogólnopolskiej prasie. Ale za to będziemy mieli pewność, że nasza bierność jest na 100% legalna…

Liczba komentarzy: 1

»

  1. No cóż, udało się panu W.K. wywalić znakomity zespół anestezjologów ze szpitala raciborskiego . Teraz wywali z raciborskiego rynku kilku przedsiębiorców. Nie ma to jak zaczepić ryj do koryta.

    autor: tubylec — 23 lutego 2011 - 11:04

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl