RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Walter Brolli

Walter Brolli

Raciborskie Stowarzyszenie Samorządowe NASZE MIASTO w sobotę 18 kwietnia br w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dokonało kolejnej odsłony Akademii Społeczno – Gospodarczej. Tym razem naszym gościem był menedżer z Włoch - pan WALTER BROLLI. Zaprezentował on autorski system zarządzania rozproszonymi jednostkami organizacyjnymi. To odpowiednio skonfigurowany pakiet programów Microsoft przydatny w pracy menedżerskiej. System prezentowany był już na wielu zagranicznych uczelniach, dzięki czemu korzysta dziś z niego spora grupa przedstawicieli świata businessu różnego szczebla. Prezentacja przedstawiona była w języku angielskim. Spotkanie poprowadził wiceprezes NaM – Jakub Michalak, który licznie zgromadzonym gościom (na spotkanie z panem Brolli przyszło ponad sto osób) pomagał w translacji.

Media o nas: Włoch pracujący w firmie będącej największym producentem schodów na świecie podzielił się z raciborzanami praktyczną wiedzą jak sprawnie zarządzać kontaktami z klientem. Udowodnił, że nie potrzeba do tego kosztownych programów komputerowych na które firmy i instytucje wydają krocie. Wystarczy pakiet biurowy Microsoft i program pocztowy Windowsa. Na konkretnych przykładach pokazywał współdziałanie Outlooka, Excela i Access'a, które pozwala mu efektywnie zarządzać kontaktami z 6 tysiącami klientów. - Na moim biurku nie ma żadnych papierów. Wszystko załatwiam za pomocą laptopa podłączonego do Internetu – podkreślał. (www.nowiny.pl)

Walter Brolli swoją międzynarodową karierę zawodową zaczynał w Szwecji, gdzie przez wiele lat zarządzał kilkoma dużymi firmami. Dziś reprezentuje na rynku amerykańskim włoską firmę branży budowlanej Albini&Fontanot S.p.A. Wykłada także na studiach MBA w Italii.

Akademia Społeczno – Gospodarcza to projekt RSS Nasze Miasto, którego celem jest dążenie do szeroko pojętego rozwoju gospodarczego Raciborza. Projekt realizowany jest m.in. poprzez cykl prelekcji i debat publicznych poświęconych głównie tematyce przedsiębiorczości oraz zarządzania samorządem.

Partnerstwo projektu AS-G:

  • PWSZ w Raciborzu

Patronaty honorowe:

  • Business Centre Club
  • Miasto Racibórz

Fotorelacja: Leszek Szczasny

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl