RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Marek Michalak

Marek Michalak

W najbliższy poniedziałek (20 czerwca) w godzinach popołudniowych nasze miasto odwiedzi Rzecznik Praw Dziecka. To konstytucyjnie umocowany organ państwowy (Art. 72 Konstytucji RP) powołany w celu ochrony praw najmłodszych obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Co roku w czerwcu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, stąd pomysł by jeszcze przed wakacjami zafundować raciborzanom spotkanie z panem Markiem Michalakiem. Nasz gość wygłosi prelekcję w ramach projektu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego NASZE MIASTO pod nazwą Akademia Społeczno – Gospodarcza, realizowanego od przeszło dwóch lat we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Wykład na temat działań związanych z ochroną prawną dzieci a także kształtowaniem od najmłodszych lat postaw obywatelskich adresowany jest przede wszystkim do przedstawicieli środowisk na co dzień współpracujących z dziećmi, a więc nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych oraz wolontariuszy prowadzących działalność na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Godzina: 16.30

Miejsce: PWSZ - sala wykładowa 217 (I piętro)

Dziś w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w ramach projektu Akademia Społeczno - Gospodarcza między innymi z najmłodszym pokoleniem raciborzan spotkał się Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak przyjechał do Raciborza na zaproszenie RSS Nasze Miasto. Była to - po rocznej przerwie - dziewiąta odsłona projektu edukacyjnego NaM. Frekwencja dopisała zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zobacz galerię zdjęć.

Czytaj także:

Fotorelacja - Leszek Szczasny

(rm)

»

No comments yet.

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl