RSS Nasze Miasto Racibórz

Przedsiębiorczy samorząd

Felietony

Jerzy Polaczek

Jerzy Polaczek

Pierwszym gościem Akademii Społeczno Gospodarczej był poseł Jerzy Polaczek z Koła Poselskiego Polska XXI - minister transportu i budownictwa w rządach premiera Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego, m.in. były wiceprezydent Piekar Śląskich, obecnie szef Rady Programowej Stowarzyszenia Śląsk XXI.

Inauguracja projektu NaM pod nazwą Akademia Społeczno - Gospodarcza miała miejsce 26 stycznia 2009 roku w gmachu głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Prelekcja ministra Jerzego Polaczka dotyczyła głównie idei Ruchu Obywatelskiego Polska XXI. Podnoszono także kwestie związane z kryzysem ekonomicznym oraz problemami samorządowymi. Podczas debaty z sali padały liczne zapytania: Jak długo Polska XXI ma szansę pozostać Ruchem Obywatelskim? Jak dotkliwie obecny kryzys na rynkach finansowych wpłynie na kondycje samorządów w Polsce? Czy w dobie kryzysu gminy mają nadal szansę na efektywny rozwój? Czy nasze miasto ma szansę na obwodnicę? Ile zależy tu od aktywności i przedsiębiorczości lokalnych polityków, a ile od uwarunkowań politycznych wokół Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad? Dyskutowano także na temat kondycji PKP i lokalnych połączeń kolejowych. Dotknięto problemów związanych z budową ścieżek rowerowych oraz autostrady A1.

Gospodarzami spotkania byli: członek zarządu NaM, dyrektor Banku Spółdzielczego w Kuźni Raciborskiej - Krzysztof Melnarowicz oraz Magdalena Strzelczyk - skarbnik NaM, na co dzień pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu.

Zobacz relację wideo na portalu NaszRaciborz.pl

Liczba komentarzy: 1

»

  1. To cud, że pisior wie cóś na temat gospodarki. Jakiejkolwiek. Bo PiS dobitnie pokazał, gdzie ma gospodarkę… Jakąkolwiek…

    autor: tubylec — 7 lutego 2011 - 11:31

Leave a comment [+]

Decydując się na korzystanie ze strony www.nam-raciborz.pl w jakiejkolwiek sposób (publikowanie opinii, komentarzy, zdjęć oraz innych materiałów) godzą się Państwo z poniższym regulaminem:

  • Zabronione jest publikowanie treści wulgarnych, obraźliwych, nawołujących do przemocy, nacjonalizmu, propagujących faszyzm i inne zabronione ideologie.
  • Zabronione jest publikowanie treści noszących znamiona agitacji politycznej bądź komercyjnej reklamy.
  • Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazywania wszelkich materiałów tekstowych i graficznych zawierających wyżej wymienione elementy. Zastrzegamy prawo do cenzury bądź wymazania materiałów tekstowych i graficznych bez podania przyczyny.
  • Każdy komentarz, który łamie regulamin, mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania materiałów tekstowych i graficznych nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Każdą wypowiedź, która narusza prawa osób trzecich mogą Państwo zgłosić naszemu administratorowi poprzez kontakt telefoniczny bądź mailowy. Po otrzymaniu zgłoszenia administrator niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 48 godzin roboczych, indywidualnie podejmuje decyzję o ewentualnym ocenzurowaniu bądź wymazaniu wypowiedzi. Podczas dodawania wypowiedzi nasz system rejestruje numer IP komputera, z którego nadana została wiadomość. Numer ten w żadnym wypadku nie będzie publikowany, może być jednak przekazany organom ścigania jeśli te zwrócą się do nas w tej sprawie.
  • RSS Nasze Miasto dokłada wszelkich starań, by nie naruszyć praw autorskich majątkowych bądź osobistych innych osób. W razie gdyby naruszenia takie pojawiły się na stronie www.nam-raciborz.pl, w treści publikowanych materiałów bądź zdjęć, albo też zostały zawarte w komentarzach czytelników, prosimy o natychmiastowe powiadomienie poprzez e-mail: kontakt@nam-raciborz.pl